בן ממשיך במושב הינו מצב ייחודי שבו מקבל אחד הילדים את הזכות לקבל את נחלת ההורים לאחר פטירתם ללא פיצוי של האחים האחרים. הפעולה נעשית בדרך ספציפית, לא בצוואה ולא בהסכם מכר. התהליך מתחיל בבקשה של בעלי הזכויות בנחלה, אישור האגודה, אישור הסוכנות היהודית ולבסוף הפקדת דבר המינוי ברמ"י. התהליך המורכב הנ"ל חייב להיעשות עם מעורבות של עורך דין על מנת לוודא שהוא הושלם אחרת שכן אין משמעות להליך שלא הושלם. משרד עורכי הדין תמיר יחיא & אלי סלהוב עוסק בתחום וניתן לקבל ממנו הדרכה וליווי בנושא.

בן ממשיך – מתחייב להוריו

במצב זה, קיים הסדר משפטי שבו בן ממשיך אמור לרשת את המשק המשפחתי לאחר מות הוריו. העברת הבעלות תתרחש ללא כל תשלום כספי, שכן מובן כי הבן ימלא התחייבויות מסוימות בתמורה. מכיוון שהבן הממשיך מקבל אחרי פטירת הוריו את המשק, ללא תשלום כלשהו, הוא מתחייב לגור בסמיכות להוריו, לתמוך בהם בהפעלת המשק ולהמשיך את הפעילות בו. בנוסף, הוא אמור לטפל בהם בעת זקנה ועד לפטירתם. המינוי נעשה בחיי ההורים, אולם העברת הזכויות תתבצע רק לאחר מותם. לאחר שההליך הושלם ואושר לא ניתן לפתוח ולשנות אותו. ערעור עליו מצד מי מהצדדים יוכל להיעשות רק דרך תביעה ובירור בבית משפט.

משרד בעל שם

משרד עורכי הדין תמיר יחיא & אלי סלהוב עוסק בתחום ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי עם יחס אישי. הוא מקיף וכולל ייעוץ לכל מתלבט, ליווי ועוד. מנהליו הינם בעלי ידע רב וניסיון מצטבר המגיעים מהשתלמויות, כתיבת מאמרים, ממתן שירותים איכותיים ללקוחות רבים לאורך זמן ועוד. הם אף מונו כבוררים מטעם רשם האגודות השיתופיות. בין אם אתם זקוקים לייעוץ משפטי, ייצוג בבית משפט או סיוע ביישוב סכסוכים, תמיר יחיא ואלי סלהוב יוכלו לענות על הצרכים שלכם. מחויבות המשרד למקצועיות, ידע ושירות מותאם אישית, מבטיחה שהלקוחות יקבלו את תשומת הלב והליווי המגיעים להם לאורך כל שלב בדרכם המשפטית.